Centrum miasta czy obrzeża – jaka część Kołobrzegu jest najatrakcyjniejsza?

Data dodania: 21.10.2019


Kołobrzeg podobnie jak każde inne, większe miasto, posiada wiele różnych lokalizacji, w których powstają nowe, często bardzo interesujące inwestycje mieszkaniowe. Zazwyczaj miejscowości takie wyróżnia się na centrum, w którym dominują bloki i apartamentowce, oraz obrzeża, gdzie przede wszystkim napotkamy się na domy na sprzedaż Kołobrzeg, szeregowe bądź wolnostojące. Każda z tych opcji cieszy się porównywalną popularnością, głównie z uwagi na to, że znajdują one swoje własne nisze.

Centrum miasta to miejsce, które tętni życiem przez cały rok. Sprzedaż domów Kołobrzeg nie osiąga tam takiej skali, jak ma to miejsce na obrzeżach, lecz nadal branża deweloperska jest tak dość aktywna. Taki stan rzeczy wynika przede wszystkim z ograniczonej przestrzeni – w pobliżu rynku nie ma szans na nową zabudowę, dlatego jedyne co wchodzi w grę, to restauracja starych kamienic.

Obrzeża miasta cechują się znacznie bardziej kameralną atmosferą, a także szerszym wyborem ofert. Domy na sprzedaż Kołobrzeg mają także jeden, bardzo istotny atut – jest to łatwy dostęp do morza! Chociaż nie każdy w pełni docenia te piękne okolice, to plaża znajdująca się na wyciągnięcie ręki jest zdecydowanym atutem, niezależnie od tego, czy interesujemy się turystyką, czy nie. Poza tym im dalej od centrum, tym niższe ceny takich lokali – nie trzeba zatem przejmować się zbytnim przepłacaniem, nawet jeśli dystans ten oznacza, że będziemy musieli dojeżdżać do pracy.