Czy wiesz, jak urządzić apartament nad morzem?

Data dodania: 26.06.2018


Czy wiedziałeś o tym, że na nieruchomościach zakupionych na obszarze hotelów możesz zarobić więcej i szybciej niż na lokatach bankowych? Jest to także dużo mniej ryzykowna inwestycja niż gra na giełdzie. Coraz częściej odchodzi się od myślenia, że zakup apartamentu to biznes przeznaczony dla osób majętnych. Kołobrzeg to kurort turystyczny, który cieszy się od lat niesłabnącą popularnością – będzie to idealne miejsce na lokalizację naszego apartamentu. Co roku napływa do niego tysiące turystów – posiadanie własnego apartamentu, pubu lub choćby baru na kółkach jest w tym miejscu bardzo opłacalne i wiąże się z zapewnieniem zysków.

Domy działki Szczecin

Jeżeli akurat dysponujesz większym kapitałem i chciałbyś inwestować długoterminowo – pomyśl nad kupnem apartamentu w tzw. condohotelu – te obiekty są wybudowane z założeniem, że poszczególne apartamenty trafią do prywatnych właścicieli. Jeżeli zdecydowałeś się na zakup tego typu apartamentu, sprawdź jakie koszty będziesz musiał ponieść oraz jakie dokładnie opłaty czekają cię co miesiąc. Zazwyczaj jest to czynsz, ubezpieczenie lokalu, a także podatek od nieruchomości i gruntowy czy opłata na fundusz remontowy. Przeczytaj dokładnie umowę kupna i daj ją do zweryfikowania zaufanemu prawnikowi. Kolejnym krokiem możesz być podpisanie umowy z firmą zarządzającą obiektami apartamentowymi – to właśnie ona zajmie się wynajmem oraz sprzątaniem naszego apartamentu. Najczęściej zajmuje się tym inwestor, który wybudował obiekt – on również może zająć się promocją naszego lokalu wśród turystów.

Domy bliźniacze Kołobrzeg

Ile dokładnie można zarobić na wynajmie apartamentu nad morzem?

To zależy do tego, ile osób przyjeżdża, na jak długo zostają, a także w jakiej lokalizacji  i w jakim standardzie jest nasz apartament. Jeżeli nie jest to centrum miasta – cena nie powinna być zbyt wysoka. Jeżeli w kolei za oknami widzimy plażę i wodę – możesz spokojnie ponieść cenę, ponieważ widok jest teraz wart najwięcej. Dużo zależy też od wykończenia lokalu i jego wyposażenia – kiedy mamy w środku naprawdę porządne i designerskie sprzęty, możemy pobierać większą opłatę. Jeżeli z kolei urządzamy lokal skromnie – nie zawyżajmy ceny, ponieważ może spotkać się to z krytyką ze strony wynajmujących. Pamiętaj, że niepozytywne opinie nikomu jeszcze nie pomogły, a bardzo wielu osobom bardzo przeszkodziły w dalszym prowadzeniu biznesu. Postaw na apartamenty nad morzem wyposażone w zmywarkę, telewizor czy też pralkę – dzięki zapewnieniu tych podstawowych sprzętów, możesz liczyć na zadowolenie gości!

Apartamenty w Kołobrzegu