Kupujesz apartament nad morzem? Przeczytaj nasz artykuł!

Data dodania: 21.06.2018


Na pewno zgodzisz się z tym, że inwestycja w nieruchomości przeznaczone do wynajmu jest obecnie jednym najlepszych i najbezpieczniejszych sposobów na ulokowanie swoich funduszy? Nie mówimy tutaj wcale o wynajmie długoterminowym, ale także o wakacyjnych kwaterach z przeznaczeniem na kilkudniowy wynajem. Tego typu apartamenty na wynajem są zlokalizowane w niemal każdym zakątku naszego kraju, jednak najwięcej znajdziemy ich nad morzem. Jak wygląda rentowność najmu w turystycznych miejscowościach? Inwestorzy na pewno nie narzekają na brak zainteresowanie ze strony turystów – odkąd za granicą zrobiło się niebezpiecznie, nad polskie wybrzeże przyjeżdżają prawdziwe tłumy i każda z tych osób poszukuje dla siebie noclegu. Właśnie z tego względu inwestorzy tak chętnie przenoszą swoja oszczędności na nieruchomości. Szybko rozwijająca się turystyka spowodowała że tylko w poprzednim roku województwo pomorskie odwiedziło prawie 9 milionów osób.

Apartamenty w Kołobrzegu

Z założenia apartamenty na wynajem są przeznaczone na krótki okres najmu – to, jakie będzie obłożenie zależy od wielu różnych czynników, takich jak aktualna pogoda czy na przykład długie weekendy, które w naszym kraju występują dość regularnie. Warto wiedzieć o tym, że wynajem tradycyjny opiewa na dużo mniejsze kwoty – za miesięczny wynajem mieszkania w większym mieście zapłacimy około 2000 zł, z kolei kiedy wynajmiemy to samo mieszkanie w celach turystycznych i na doby – zysk może być kilkukrotnie wyższy. To wyliczenie jest oczywiście czysto szacunkowe i jest zależne od ilości zarezerwowanych dni (zazwyczaj im więcej tym taniej), lokalizacji apartamentu oraz jego ogólnej atrakcyjności. Mimo wszystko z całą pewnością możemy przyznać, że jest to bardziej opłacalna opcja, niż wynajem tradycyjny. Warto pamiętać także o takich kwestiach jak dodatkowe rachunki za media, koszty administracyjne czy koszty zarządzania nieruchomością pod twoją nieobecność.

Apartamenty nad morzem przeznaczone na wynajem wakacyjny są skierowane do wszystkich osób, które posiadają nadwyżki finansowe i szukają dobrego źródła ich ulokowania. Niestety decydując się na zakup mieszkania w takim mieście, jak Kołobrzeg, należy liczyć się z tym, że jego cena będzie znacząco różnic się od ceny mieszkania prywatnego. Zakup takiego apartamentu jest oczywiście możliwy po tym, jak weźmiesz kredyt, ale korzystniej będzie zakupić go za gotówkę. Zwróć uwagę na to, czy sam będziesz chciał korzystać z apartamentu, kiedy nie będzie on wynajmowany. Wielu turystów poszukuje mieszkań z widokiem na morze i są one zdecydowanie najchętniej wynajmowane.

Domy w zabudowie szeregowej

Tokarki

autofolierung NRW